До Дня захисника України

  Напередодні Дня захисника України у закладі проведено урочистий захід за участі давнього нашого друга, волонтера, учасника АТО – Бусеня Олега Петровича. У своєму звернені до присутніх він наголосив на неоціненій важливості тієї підтримки, що отримують бійці антитерористичної операції від школярів нашого міста,  в тому числі від вихованців нашого закладу. 

А на підтвердження надав фото розвідників, які перед виходом на бойове завдання, одягли «кікімори»  виготовлені руками наших дітей. А також передав велику подяку від дітей Луганської та Донецької областей, яким ми передали дитячі книжки зібраними ще на початку навчального року. 

 

 

Дорогому гостю діти підготували святковий концерт і на добру пам’ять сумісне фото з активними учасниками заходу.

 

 

До 72-ї річниці Визволення міста

 

22 лютого

Усе далі й далі відходять грізні роки Другої світової війни. Але кожного року ми вшановуємо пам’ять про всіх тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для нашого щастя. Сьогодні ми відзначаємо 72 річницю визволення Кривого Рогу від фашистських загарбників!

 

Саме до цієї дати була організована робота творчої майстерні з виготовлення і встановлення макету ДІОРАМИ, котра відобразила ілюзорний ефект натуральності зображень історичних подій тих днів /лютий 1944/. 

   

 Така форма роботи дала можливість, на прикладі подвигу героїв-визволителів, донести до вихованців історичну значимість  Перемоги, більш детально розкрити поняття  «Патріотизму і Відповідальності» за долю Батьківщини,  проявити творчі та технічні здібності тим, хто працював над даною роботою: Нестеров О., Романенко Л., Тома А., Денисенко Д., Лащенко М., Лупілов Є. 

 

Під час виконання тематика завдань спонукала вихованців замислитись над реальними подіями тих часів, що у синьо-попілястих кольорах відтворені на деталях макету, які необхідно було об’єднати в одне  ціле з використанням символіки України.

 

 Внаслідок чого діти начебто наяву доторкнулися до буремних подій того часу, відчувши одночасно біль і  радість перемоги – визволення рідного краю. 

 

 

Вже багато років вихованці нашого закладу влаштовують святкові концерти для  відвідувачів Територіального центру соціального обслуговування Інгулецького району №1, так напередодні 72-ї річниці Визволення міста від фашистських загарбників діти привітали ветеранів та пенсіонерів.

 

Наймолодша група нашого танцювального колективу порадувала присутніх українським танком та композицією «Джентельмени», лунали  ліричні пісні, читання військових поезій усім присутнім дарувала Мамаєва Антоніна. А після прочитання військових поезій, після яких   у жінок на очах з'явилися сльози , а чоловіки мовчали, кожен згадуючи щось своє…

Окрім того, для молодшої школи організовано комплекс екскурсій до пам’ятних місць міста «Ми Вам вдячні за мир» з метою ознайомлення дітей з цією визначною подією для нашого міста. Для середньої та старшої школи проведено уроки памяті «Ми памятаємо героїв…»; засідання круглого столу «Зустріч поколінь заради миру» тощо.

Наша велика дяка і низький уклін всім, хто полив кровю і солдатським потом криворізьку землю, усім, хто знайшов вічний притулок на нашій землі.

Наш обов’язок не тільки у свята згадувати, а кожен день пам’ятати про усіх, хто кував перемогу і загинув,  пам’ятати про тих хто дав майбутнє нашому рідному і неповторному місту!!!

 

Свято Соборності України - свято єднання українського народу.

 

 

22 січня 2016 року 

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.
  Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року. 

 

Сьогодні, після майже двох з половиною десятків років Незалежності, проблема соборності України є, на жаль, не менш актуальною Культурні та ментальні відмінності між українцями Сходу й Заходу існували завжди, вони отримали назву "синдром Збруча", однак завжди наші співвітчизники прагли єдності. Акт возз’єднання УНР та ЗУНР – історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному.