Подорожуємо  Україною

 

 

 

  07.12.2016 року вихованці нашого закладу отримали у подарунок від криворізького бюро подорожей та екскурсій (директор Дублей Світлана Семенівна) - подорож до м. Кременчука.

  

 

  Знайомство з містом розпочалося  із захоплюючої  екскурсії  «Свічковим заводиком». Процес виготовлення свічок діти спостерігали на власні очі , а розповідь супроводжувалась демонстрацією виробничого процесу. Навколо дійсно казкова  атмосфера – не залишила байдужими жодного з присутніх. 

 

 

Наступним об’єктом відвідин стала солодка екскурсія на фабрику «Рошен». Тут діти отримали  можливість спостерігати «народження» карамельки та подальший її шлях – обгортання, розфасовка, маркування. Найбажанішою стала дегустація солодощів. 

 

     

 

    Історія міста Кременчук цікава та багатогранна,  але має багато сумних сторінок . Діти вшанували пам'ять жертв концентраційного табору біля Гонгу Миру. З розповіді гіда дізнались,  що Кременчук входить до списку місць,  які зазнали  найбільших руйнувань  під час Другої Світової війни. Але на сьогодні це велике промислове місто,  гарне та привітне.

Гостинне Закарпаття

 

 

  Осінні канікули група вихованців провела на Закарпатті, в селищі Подобовець. Вже традиційними cтали відвідування водоспаду Шипіт та сходження на вершину Великий верх (1598 м), тим більше цього дня, погода сприяла.

 

    А назавтра  ми мали цікаву екскурсію замками Закарпаття.

 

 

 Першим пунктом подорожі стало Мукачеве, де ми здійснили прогулянку старим містом, побачили декілька цікавих пам'яток, випили смачної кави та оглянули один з найкраще збережених закарпатських замків – "Паланок". Мукачівський замок "Паланок" є однією з п'яти фортець  Європи, які ніколи не були взяті штурмом. Тепер у замку є велика експозиція історичного музею, картинна галерея та художній салон. "Паланок" розташований на околиці міста, але від центру до нього не дуже далеко, можна навіть дійти пішки.

 

   Наступну зупинку ми зробили у селищі Чинадійово, де розташований замок "Сент-Міклош" (раніше так називалося і саме селище). Двоповерхова будівля, збудована у ХV ст. бароном Переньї , з двома триярусними вежами, стінами завтовшки метр, обширними підвалами та віконцями-бійницями. У замку оглянули історико-краєзнавчий музей і картинну галерею. Тут проводяться літературні і музичні вечори, фестивалі, пленери художників, і навіть шлюбні церемонії.

   Поруч розташована церква св. Миколая Чудотворця (ХIV-XIX ст.), яка нібито сполучена із замком підземним ходом, який з боку замку замурований, а з боку церкви в нього потрапити не дозволяє церковна громада (для цього треба зірвати підлогу).

 

   Старші хлопці мали змогу перевірити свої чоловічі якості – їм було запропоновано здійснити більш складне  сходження на вершину Стій (1681 м). Відома вона тим, що за радянських часів там знаходилась військова радіолокаційна база. Ввечері, як нагорода – баня та дискотека в колибі.

   

 

     Дівчата ж вподобали базу «Справжня казка», де проживає близько 90 котів!

   Свіже гірське повітря, чаруюча краса дикої природи, гостинність і колорит місцевих жителів, цікаві об’єкти історичної спадщини…  Про Закарпаття можна говорити багато, але краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Ласкаво просимо в Сонячне Закарпаття !!!